KONST / Litografier / Färglitografi 9166062
nr 916 6062
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi, Claes Folcker (f. 1940), Baggensstäket, 88/360, signerad, motivet: 52x72
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 6 oktober 2014
kl 20:30:55
3/10 18:07:49
300 kr
6/10 15:17:37
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker